Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16. 05. 2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (16 maja) obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Katolickie Radio Via.
 2. W środę (19 maja) na Mszy świętej wieczornej, nowenna do św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny.
 3. W czwartek (20 maja) w naszej parafii diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy o godz. 8.30 a zakończenie nabożeństwem majowym o godz. 18.30. Zapraszamy do modlitwy.
  Jest to także 3 czwartek miesiąca. Na Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji uczniów i nauczycieli z Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
  W tym dniu przypada również 21 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 4. W piątek (21 maja), po Mszy wieczornej, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Zachęcamy do uczestniczenia w „Nabożeństwach Majowych”, codziennie o godz. 18.30. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W sobotę (22 maja) br., o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu sześciu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Prośmy Pana w tych dniach także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi katolickie radio Via.
 7. Rozpoczynamy zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów z kl. 7. Chętnych prosimy aby zgłaszali się w kancelarii parafialnej.
 8. W następną niedzielę (23 maja) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.