Ogłoszenia duszpasterskie – 17 Niedziela Zwykła – 25.07.2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj kończy się 22 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Zebrane przy tej okazji ofiary posłużą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 2. Dzisiaj o godz. 18.30 (25 dzień miesiąca) Nowenna do Dzieciątka Jezus. Przeżywamy równocześnie I Światowy dzień Dziadków i osób Starszych. Na każdej Mszy św. modlimy się w ich intencji, a o godz. 15.00 w katedrze w intencji Seniorów zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.
 3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę 25 lipca Dniem Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Z tej racji po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym, także z naszej diecezji.
 4. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Będzie można wpłacać ofiary na Stowarzyszenie Przyjaciół WSD.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  w poniedziałek – wspomnienie śś. Joachima i Anny, Rodziców NMP,
  w czwartek – wspomnienie św. Marty,
  w sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
 6. We wtorek o 19.00 Msza św. z udziałem piłkarzy i trenerów Resovii z prośbą o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich w rozpoczynającym się sezonie.
 7. Spotkanie dla pątników 44. Pieszej Pielgrzymki z grupy Św. Wojciecha odbędzie się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie na ul. Krakowskiej w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 15.00. Spotkanie rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia wraz z grupą Św. Urszuli. Następnie sprawy organizacyjne.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.