Ogłoszenia duszpasterskie – 32. Niedziela Zwykła – 11.11.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj - (druga niedziela miesiąca) – zmiana ‘tajemnic różańcowych’ po Mszy świętej o godz. 8:00.
 2. Dziś także - Narodowe Święto Niepodległości - modlimy się w intencji Ojczyzny. Centralne uroczystości odbędą się o godz. 10:30 - Msza św. w naszej świątyni, a o godz. 12:00 rozpoczną się uroczystości państwowe na Placu Farnym. (Nie będzie Mszy św. o godz. 11:00). O godz. 15:00 śpiew pieśni patriotycznych na Rynku.
 3. Również dzisiaj – Młodzież Szkolnego Koła Caritas LO nr 9 rozprowadzać będzie przed naszą świątynią – „Rogale Marcinowe” – w dniu wspomnienia św. Marcina z Tours, biskupa.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek – Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  - we wtorek - Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  - w sobotę - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 5. W poniedziałek – Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. We wtorek (13.11 - dawne wspomnienie św. Stanisława Kostki / do 1974r.) ks. Stanisław Bełza obchodzi swoje imieniny. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta.
 7. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 8. W czwartek na Mszy wieczornej modlimy się za uczniów i nauczycieli ze szkół Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 9. W piątek (III piątek miesiąca) po Mszy świętej o godz. 18:00 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 10. Już za kilka dni przeżywać będziemy drugą rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ogólnopolskie obchody odbędą się 17 i 18 listopada br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Będziemy wtedy dziękować za odzyskaną wolność, ale też prosić o Boże błogosławieństwo dla całego naszego Narodu. W samą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., odnowimy Jubileuszowy Akt we wszystkich parafiach.
  16 listopada (piątek) - rozpocznie się nowenna przygotowująca do tego dnia.
 11. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane są o godz. 17:30. Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na bocznych ołtarzach; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. W przyszłą niedzielę – będziemy przeżywać II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. W Parafii bł. Karoliny Kózkówny odpust ku czci Patronki naszej Diecezji. Suma odpustowa o godz. 12:00.
 13. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej bezpłatnej parafialnej gazetki „FARA”.
 15. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]