Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu – 09.12.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj - (druga niedziela miesiąca) – zmiana ‘tajemnic różańcowych’ po Mszy świętej o godz. 8:00.
 2. Dziś także obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
 3. Już po raz 25. rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (Caritas) czyli akcja rozprowadzania charytatywnych świec, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci – w tym roku pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Zapalona świeca symbolizuje naszą łączność z tymi, którzy cierpią niedostatek, a jednocześnie jest szansą, aby podzielić się miłością, którą przyniosło Boże Dziecię na świat. Można je zakupić w zakrystii (cena: duża-12zł, mała-5zł).
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w czwartek – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  - w piątek - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 5. Codziennie od poniedziałku do soboty – zapraszamy na Roraty o godz. 18:00. (Będziemy losować figurkę Dzieciątka Jezus).
 6. Przed Roratami – o godzinie 17:45 – zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P .
 7. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 8. W czwartek (13 grudnia) - rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Z tej okazji Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18:00, a następnie uroczystości patriotyczne pod krzyżem misyjnym.
 9. W adwencie jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe (obok ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa). Prosimy także o zabranie Toreb Miłosierdzia Caritas, które należy wypełnić wskazanymi produktami, a następnie przynieść i złożyć w wystawionym koszu.
 10. Trwają zapisy do Bierzmowania młodzieży z klas 7 (Szkoła Podstawowa i wzwyż). Zapisów można dokonać codziennie w kancelarii parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę (16 grudnia) – 3 Niedziela Adwentu tzw. Gaudete - rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus - po Mszy św. o 18:00.
 12. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie apeluje by w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześniej zapada zmrok, zwrócić szczególną uwagę konieczność zakładania elementów odblaskowych na nasze wierzchnie okrycia. Może to zapobiec wielu tragediom, a na pewno sprawi, że będziemy lepiej widoczni dla kierujących pojazdami. Policja apeluje również zarówno do kierowców jak i pieszych o zwiększenie ostrożności w obrębie przejść dla pieszych.
 13. Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza mieszkańców osiedli Śródmieście-Północ i Śródmieście-Południe do udziału w konsultacjach społecznych, które odbędą się w dniu 10 grudnia (poniedziałek) w siedzibie Rady Osiedla Śródmieście-Północ przy ul. Zamkniętej 5, o godzinie 17:00.
 14. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej bezpłatnej parafialnej gazetki „FARA”.
 16. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]