Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Zwykła – 20.01.2019, Rzeszów – Fara

 1. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W bieżącym roku hasłem przewodnim Tygodnia są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20).
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek – Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,
  - w czwartek - Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
  - w piątek - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  - w sobotę - Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 4. W piątek (25 dzień miesiąca) - Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus z odczytaniem próśb i podziękowań – poprzedzone śpiewem ‘Godzinek’ o godz. 17:20.
 5. Również w piątek, 25 stycznia w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, o godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 6. W dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. z udziałem Ojca św. Franciszka odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Z naszej diecezji udała się na nie dwudziestoosobowa delegacja (3 kapłanów i 17 osób świeckich). Módlmy się o owocny przebieg tych dni.
 7. W czwartek zakończyliśmy ‘wizytę duszpasterską’ zwaną Kolędą. Dziękujemy za przyjęcie księży, wspólną modlitwę i życzliwe rozmowy, a także za ofiary złożone z tej okazji.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu, na ołtarzach bocznych) gazetki parafialnej „FARA”.
 9. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Misyjny (cena: 5zł.).
 10. Msza Święta za parafian o godz. 6:30.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]